| Rizer a întrebat:

Buna!
M-u ros papucii foarte tare de mi-a dat sangele e rana deschisa si ma ustura de numai pot cryingce sa fac? Mi-am luat o pereche de pantofi noi si duminica i-am luat in picioare si mia-u facut niste rani de numai pot se cunosc si astazi! Cu ce sa le tratez, mi-am pus o pastila sfarmata si s-a mai prins un pic dar ieri ma durea de numai puteam pur si simplu plangeam de durere!

4 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu inteleg de ce ti-ai cumpara papuci care nu ti se potrivesc. Papucii trebuie sa fie comozi, nu? Pai atunci, de ce sa cumperi papuci care nu iti vin? Ca sa faci bataturi?

| danielcretu1980 a răspuns:

Plasture cu rivanol de la sholl.
gasesti la farmacie in diverse forme si dimensiuni. special pentru rani de pantofi.

| Rizer explică:

Papucii imi vin chiar bine numai ca ma bat, sauam eu pielea mai sensibila!

| rap4us a răspuns:

Trebuie sa iti administrezi o crema, sa porti sosete, sa mergi cu niste adidas confortabili si mai mari decat piciorul tau (nu foarte mari), si sa iti pui niste bandaje cu vata sub ele. Daca problema persista si dupa doua-trei saptamani eu zic sa mergi la un medic URGENT. Am avut si eu aceeasi experienta.