| CDelia a întrebat:

cryingam purtat o pereche de pantofi noi si mi-au facut o rana urata de tot la calcaiesadcu ce pot sa ma dau sa-mi mai amelioreze din durere si sa se vindece mai rapid?
Ms pentru raspunsuri

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Încearcă să pui cremă de gălbenele. Grăbeşte vindecarea.

| Bishop a răspuns:

Cu aloe, daca ai planta in casa rupe o bucata din ea si dati pe calcaie, ajuta rana sa se vindece mai repede, daca nu ai poti folosi si o crema tot cu aloe, dar natural vindeca mai repede.

bishopwinking

| kenzo007 a răspuns:

Poti face si cum o zis bishop dar poti folosi si un spray de arsuri daca ai in casa si acela este foarte bun. happy

| unicka a răspuns:

Este si cu aloe vera optiune dar daca nu ai de unde sa faci rost de creme sau de frunze, cel mai recomandat este sa te dai cu o crema din farmacie ( FLUOCINOLOL) care cicatrizeza destul de rapid