| anmardany a întrebat:

ma numesc Andrei, sunt din Cluj, am 15 ani... in fine

As avea o rugaminte mare si ciudata la voi, deja nu mai suport situatia, pot spune direct : Sunt Disperat!

Problema ar fi urmatoarea : De cateva zile am simtit o nevoie uriasa de iubire, iubirea unei fete, sa pot iubii si eu pe cineva, sincer nu gasesc pe nimeni compatibil cu mine, am incercat cateva metode sa cunosc vreo fata dar toate au dat gres! As vrea de la voi un sfat, un ajutor, orice va trece prin cap, sunt o fire extrem de sensibila si timida si cred ca asta e motivul... nu sunt nici tupeist din pacate. Imi doresc mult sa pot iubii o fata iar sentimentul sa fie reciproc, despre problema mea nu pot spune nimanui din jurul meu, nu am nici prietenii/parintii potriviti.
Stiu ca suna cam ciudat, dar va spun sincer ca nu am gasit alta metoda.
Nu vreau sa aud critici sau jigniri sau raspunsuri de genul "cauta matrimoniale, aici nu e xyz". Multumesc anticipat (sper sa primesc un raspuns si de la vreo fata).

Răspuns Câştigător
| Laviutzza a răspuns:

Eu am 14 ani si te cred cand spui aceste lucruri.Si ai dreptate ca acea cauza este pentru ca nu esti tupeist. Unei fete ii place o fire mai indrazneata, dar si tandra si romantica in acelasi timp.Incearca sa prinzi curaj si sa vezi ca nu ai nimic de pierdut daca esti mai indraznet.Daca ii ceri nr de telefon unei fete care iti da semne ca te place, cine stie poate ti-l da... daca nu asta e nu vei pati nimic. Sper ca te-am putut ajuta:*:*:*

3 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna Andrei,
Tu nu o sa te schimbi de azi pe maine. Ai putea doar sa ai rabdare, sa iesi cu prietenii in oras, sa cunosti lume noua si nu se stie niciodata cand loveste Cupidon. Sunt foarte multe fete carora le plac baietii timizi, sinceri, sensibili, in special cele care sunt la randul lor delicate, linistite. Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.
Nu are niciun rost sa te grabesti. Ai o varsta foarte frumoasa si prima iubire adevarata ar trebui sa fie speciala, nu facuta in graba.
Mult succes Andrei.
Pa, pa

| anmardany explică:

Multumesc tuturor. Am sa tin cont de sfaturile voastre happy

| admin_8119 a răspuns:

Poate articolul acesta te poate ajuta: http://aipotential.com/3-greseli-frecvente-in-comunicarea-cu-femeile/ sau chiar poti intra la categoria "Relatii". Ma bucur ca te-am putut ajuta!