| MariaIoana1456 a întrebat:

Ma numesc Maria si am 13 ani luna trecuta mi-a venit menstruatia pentru prima data si nu mi-a curs normal ci dupa ce urinam imi curgea si sange.iar luna asta cand trebuia sa imi vina nu mi-a venit si timp de 4 zile m-a durut burta si urinam des.Ce inseamna asta? Dau funda.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pai poate fi o problema a varstei.La inceputurile ei menstruatia nu vine regulat.Sau poate fi o raceala daca urinai des.Te doare sau te ustura cand urinezi?

| MariaIoana1456 explică (pentru ElenaSA):

Da m-a durut cand urinam in partea stanga de jos cand urinam :*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput ciclul nu e regulat.In timp va fi normal,asta ca dupa ce urinai iti curgea sange, pai e normal, chiar daca urinai sau nu, tot iti curgea sange. Vorbeste cu mama ta, ea te poate ajuta mai bine.

| MariaIoana1456 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am mama de la 8 ani... sad

| ElenaSA a răspuns (pentru MariaIoana1456):

Imi pare rau pentru tine.Dar stai linistita.Eu am mama, dar nu am primit prea multe explicatii de la ea.

| MariaIoana1456 explică (pentru ElenaSA):

In fine nu mai conteaza :* :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaIoana1456):

Imi pare rau..fii tare!puppy dog eyes

| Dragonfly6 a răspuns:

Tu n-ai parinti? Cu maica-ta trebuie sa vorbesti prima data, nu cu noi.
Daca zici ca ti-a venit abia luna trecuta de ce te astepti sa fie perfect regulat?