| BeSmart17 a întrebat:

Ma tot imbratiseaza un baiat la scoala si nu stiu cum sa.l fac sa nu ma mai imbratiseze...adica sa nu zic lasa.ma in pace..sau cv.pur si simplu sa.l refuz intr.un mod subtil

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-l imbratisezi inapoi sau cand te imbratiseaza te dai in spate subtil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridici mana dreapta sus, si o tii la inclinata la 30 de grade. daca totusi continua, indrazneste sa-i spui verbal, clar si raspicat, ca nu accepti, altfel isi face un prost obicei si profita de fiecare ocazie, cand nu te astepti mai putin, iar in timp, poate recurge si la alte gesturi, considerand ca le accepti.

| SarahEliza482 a răspuns:

Am fost si e in aceasta situatie, iata ce iti sugerez:
1. Spune-i : Te rog nu ma mai imbratisa.
2.(daca vezi ca prima nu are efect) Daca simnti nevoia sa imbratisezi pe cineva imbratiseaz-o pe mama ta.
3. Daca vezi ca nu da roade spune-le profesorilor