| alexyki a întrebat:

maine incep liceul (cls 9), am emotii pentru ca sunt o fire timida, emotiva (m inrosesc repede) si nu stiu daca o sa ma acomodez cu noii colegi. Voi ce parere aveti? Credeti ca trebuie sa fiu mai relaxata?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,da,trebuie sa fi mai relaxata,nu te mai stresa,ai sa vezi ca te vei acomoda destul de repede; si eu am avut emotii cand am intrat la liceu,ma gandeam ca cine stie ce colegi voi avea si nu voi reusi sa ma acomodez,da nu a fost asa,,m-am acomodat repede,m-am imprietenit cu cei din clasa si m-am inteles foarte bine cu toti; si eu sunt o fire emotiva,dar nu suntem singurele, toti vor fi putin timizi la inceput, pana ii cunosti mai bine.

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Relaxeaza-te nu ai de ce sa ai asa mari emotii pentru ca nu esti singura noua de acolo. toti sunteti la inceput.chiar daca esti timida cu timpul o sa socializezi cu toti. Fii tu! vor intelege ca esti timidabig grin

| stefanq a răspuns:

Asa am fost si eu acum sunt a 10 a si totul mi se pare altfel dup primele 3 saptamani o sa fie mai usor fii tu insati