| frum a întrebat:

Maine o sa trebuiasca sa sustin un discurs, vreo 5 propozitii, la o sala mare din oras, unde o sa vina toate persoanele importante. Si faza este ca am emotii extraordinare. Cand pasesc pe scena imi bate inima foarte tare, ametesc, simt ca lesin. Ce sa fac? Este un concurs important, particip cu mai multi colegi, ei nu au emotii dar eu.pericol.Ce sa fac? Sa iau ceva medicamente? distonocalm? Un sfat va rog

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, încearcă să te calmezi atât, gândeşte-te că multe persoane trec prin ce treci şi tu. Fi liniştit. Nu te sfătuiesc să iei pastilele pentru că emoţiile tot emoţii rămân. Încearcă să le stăpâneşti şi ca emoţiile să fie constructive.

| botafogo a răspuns:

Liniste-te.Nu trebuie sa ai emotii.Si acei oameni sunt oameni ca si voi doar ca au un nume mare.Gandeste-te ca esti singura pe scena uitate pe perete si citeste clar si raspicat propozitiile.Nu uit! Fara emotii!

| casmaua a răspuns:

Nu trebuie sa iei medicamente deoarece atunci vei fii si mai emotionata si ai sanse mari sa lesini.Can vei intra pe scena gandeste-te la faptul ca si ei sunt oameni ca tine si nu ai de ce sa ai emotii.Pana la urma toti suntem egali chiar daca suntem importanti sau nu.Succes:*.

| Mihaic93 a răspuns:

Nu, incearca sa nu mai ai emotii, e doar un concurs, nu-ti taie nimeni capul te vei balbaii putin! faza este sa vorbesti calma.