| Popa_Adriana_1996 a întrebat:

Buna,mi-a apărut un cos pe nas,si eu l-am strâns,acum s-a făcut vânătaie in jurul coșului,cum pot scăpa rapid de vânătaie,am nevoie urgent sa scap de ea, mulțumesc????

2 răspunsuri:
| Cristiiiish a răspuns:

Pune deasupra o frunza de varza, un plasture sau pasta de dinti. ar trebui sa iti treaca rapid!

| name50 a răspuns:

Poti incerca cu putina gheata ca sa calmeze zona, apoi daca ai o crema de galbenele(sau chiar un strugurel pentru buze)sa aplici pe zona unde ai cosul. Daca mai ai tendinta sa "atingi"cosul nu garantez pentru vanataie, dar cosul se va usca in max 2 zile daca aplici frecventa crema sau strugurelul.