| monicavlada5 a întrebat:

Bună! Mi am dat comandă pentru prima oară de pe Shein de 700 Ron. Livrarea e standard. Unde pot urmări livrarea? Pe telefon? La ce secțiune?

7 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Ai să primești mesaj cu număr de tracking atunci când e pregătită comanda și predată curierului și vine cu instrucțiuni (de obicei urmărești pe site-uri gen parcelsapp.com )

| monicavlada5 explică (pentru Zartbitter):

Am văzut că mi se pregătește comanda in processing este in două părți. 25 produse in alta și 5 in alta. Dar tot nu-mi arată. Și nu știu unde sa copiez numărul de comanda pentru a urmări coletul că nu am optiunea copy.

| Georgiana05 a răspuns:

Global parcel tracking.
Acolo la detaliile despre comandă, ai un număr de urmărire.
Iar când ajunge în țară, probabil îl vei primi de la firma cu care ți se va livra.

| monicavlada5 explică (pentru Georgiana05):

Încă nu am aflat cu ce firma de curierat va livra comanda. Problema e că primul pachet cu produsele din comanda este la aeroport inca așa îmi arată și celălalt pachet 2 e încă în procesare. Îmi vor veni pe rand sau cum? Că nu mi vin toate odată chiar daca am dat comandă de toate produsele odată.

| monicavlada5 explică (pentru Georgiana05):

Si inca ceva mi au dat 125 de puncte. Pentru ce se folosesc? Menționez că nu am dat nicio recenzie și nu am primit comanda încă că am dat-o ieri. Și am auzit că primești puncte doar daca faci rewiu

| Violleta2022 a răspuns:

Nicaieri, fiindca Shein livreaza din China cu cel mai ieftin mijloc de transport. Uneori apeleaza la anumite servicii, dar nu sunt obligatii, fiindca serviiile de curierat sunt foarte scumpe, ori tu nu ai platit pentru ele, odata ce ai optat pentru free postage (gratis).
Livrarea dureaza intre 2 si 6 saptamani, depinzand de cat de aglomerati sunt, in perioada asta a anului.