| Evaa a întrebat:

Miercuri o sa dau examenul acela la engleza pentru bilingv. Puteti sa imi dati cateva exemple si oral si scris? Si spuneti mi cum o sa fie. O sa ne bage pe rand la oral sau cum? E greu/usor? Pls, funda!

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

La oral baga 4 elevi în sală, fiecare o să tragă o foaie despre ceva modă, ceai, animale, sport. Si voi o să răspundeţi la 4 întrebări care le găseşti pe foaie şi tu in 5 minute sau până ascultă elevul dinaintea ta trebuie să răspunzi. Dacă nu le e clar te vor mai intreba ele pentru punct în plus dacă greseşti la o întrebare.

Nivel : mediu. unele chiar banale.

FantaSZy.