| Dellya_7016 a întrebat:

Buna laughing *nu bagati in seama numele, mi-am uitat contul nou*. Sunt gamer (fata). de cateva zile incerc sa gasesc metode sa invat. Nu ma pot concentra cand invat..ma gandesc numai la jocuri. Aveti niste sfaturi cum as putea invata jucandu-ma la pc? XD

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea începe prin a nu te juca în timp ce înveți. Pierzi eficiența la ambele activități (nici nu reții prea mult, nici nu treci la alt nivel mai repede).
Cel mai bine e să-ți împarți timpul între jocuri și învățat.

| Crainstorm20 a răspuns:

Dellya poti sa-ncerci :
-Inchide calculator televizor.
-Fa tema.
-Incearca sa-ti impui: Acum fac toata tema pana termin dupa ma joc...

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, nu stiu. nu cred ca poti face asa ceva, pentru invatat trebuie sa te dedici asa cat sa retii ceva bine pus la locul lui, ori te joci ori inveti, ori respiri ori iti tii respiratia ca stai cu capul sub apa, eu te sfatuiesc sa te lasi de jocuri, iti fac rau si pierzi foarte mult timp, gandeste-te ca ti-ai vedea viata dupa moarte, cat de anost ar fi sa vezi ore si ore in fata calculatorului, parca pierzi momentele de viata ca si eu am avut aceeasi problema, ma jucam, si atunci cand voiam sa ma culc, sa stau linistit imediat imi veneau jocurile in mine si nu e de bine.
Eu asta te sfatuiesc si spor la invatat, sa ai o zi placuta!