| mulinobianco a întrebat:

nu stiti voi de la ce poate sa-mi fie frig mereu? in casa e cald, eu sunt imbracata bine, dar miinile imi sunt reci ca ghiata, buzele vinete si imi e frig plus la toate am dureri de inima dese ori, adica cind trag aier in piept simt o durere de la care nu pot respira. Ce poate fi asta? Mami e medic si a zis ca inima ma doare de la nervi, e adevaraT? dar de ce mie frig mereu?

Răspuns Câştigător
| Oana4340 a răspuns:

Mainile inghetate sunt simptomul circulatiei periferice deficitare, iar problema este foarte des intalnita in randul fetelor.Se datoreaza circulatiei reduse a sangelui in membre, asociat cu lipsa mare de metale de baza in organism (calciu, magneziu, fier). Ar trebui sa ii mai zici mamei tale ca ai aceste stari, poate o sa te ajute mai bine decat noi!