| anonan a întrebat:

Buna,nu stiu cum sa-i spun mamei mele sa ma lase sa ma duc la un salon pentru epilat pentru ca m-am saturat sa ma epilez cu lama.Precizez faptul că mama e cam stricta si mi-e frica sa vorbesc cu ea despre chestii de astea pentru ca nu prea vorbim lucruri de genu

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani ai si care este motivul invocat de mama ta, de este atat de stricta cu privire la aceasta epilare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil mama ta nu doreste sa te lase fiindca nu doar ca e dureroasa epilarea cu ceara etc.dar e si mai scumpa.Cati ani ai? Incearca sa ii explici atunci cand o prinzi in toane bune.

PS: Nu e nevoie sa te dai cu lama zilnic pe maini, picioare etc.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Cu gura.