| SmileAgain a întrebat:

Cum sa-i spun mamei mele ca vreau sa merg la salon sa ma pensez? Eu nu prea vorbesc cu mama mea despre chestii d-astea, sunt putin mai retrasa si rece happy. Si ma tem ca nu va fi de-acord de asta imi e teama sa o intreb.

Răspuns Câştigător
| Andreea9595 a răspuns:

Pai mai intai: cati ani ai tu? Daca ai peste 14, atunci e TOTAL normal sa te pensezi. Explica-i asta mamei tale si adu argumente PRO pensatului. In plus, nu costa foarte mult si explica-i ca daca nu ti-o face un expert, s-ar putea sa ai doua sprancene diferite. Nu mai fi retrasa si spune-i ca e normal atata timp cat esti fata.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Dar de ce sa iti fie teama? Parca ii spui ceva foarte important. Pur si simplu te duci la ea si ii spui ca vrei sa te pensezi.

mira
| mira a răspuns:

Imbunatateste relatia cu mama ta.Atunci ii vei putea spune orice.

| Pricked a răspuns:

Ii spui ca toate prietenele tale sunt pensate, iar tu ai ramas singua care nu e.

Bafta!

| Lora1 a răspuns:

Spune-i ca este ceva normal si nu are nici un motiv pentru care sa nu te lese happy si spune-i ca aspectul fizic conteaza happy

| Mellysa25 a răspuns:

Te duci la salon, te pensezi si te va vedea doar cand fapta e comisa. Nu prea mai are ce sa iti faca. Asa poti vedea daca te mai lasa sa mergi si a doua oara. Ai grija ce forma iti alege cosmeticiana.

| TytyLuv a răspuns:

Incercarea moarte n-are.