| inger02 a întrebat:

nu stiu cum sa va zic intrebarea e adresata fetelor!
e bine ca ciclul menstrual sa curga abundent si sa ma tina o saptamana?
cand imi vine am dureri groaznice de burta si ma tine o saptamana 5 zile curge sange si celelalte 2 maroniu asa. voi ce ziceti e bine?

Răspuns Câştigător
| Infernia a răspuns:

Da, este foarte normal, stai linistita, pe unele fete le tin 4-5 zile, iar pe altele 6-7. Numai bine.

3 răspunsuri:
| мιcнєℓℓє a răspuns:

Este excelent nu iti face griji totul este ok este normal si firesc o zi plina de bucurii! fundita?

| kRedhead a răspuns:

E bine. Şi mie îmi curge o săptămână şi apoi 2 - 3 zile maroniu happy. Sfatul meu e să te speli în fiecare zi şi să-ţi schimbi tamponul în fiecare zi ^^. În rest, nu am ce zice, totul este perfect normal, stai liniştită.

| 0pufarinA a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca esti la inceput nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme. De obicei ciclul menstrual tine intre 3 si 7 zile, depinde de la femeie la femeie. Daca nu esti la inceput eu zic ca ar fi bine sa mergi la un control, sangerarea foarte abundenta + dureri foarte mari ar putea fi un semn de chist. Nu trebuie sa te sperii, foarte multe fete/femei au chistrui care se pot trata fara interventie chrurgicala. Pentru dureri poti lua un calmant sau poti sa iti pui o sticla cu apa calda pe burta pentru a ajuta la relaxarea muschilor.