| Ramo137 a întrebat:

Buna, o sa cumpar un iepuras pitic duminica asta. Eu n-am mai avut iepuri de companie, ce e rau si ce e bun?
Am avut la caini si pisici toata viata, insa iepuri niciodata. Deci. pentru cine a avut de companie, in casa etc. ce e PRO /CONTRA?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Sa nu i dai mâncare uda că se umfla și moare. Sa nu l ții in frig sau in soare. Nu i da pâine. Mănâncă varza, morcovi, porumb. Eu l a început le dădeam concentrate ispre pentru ei. După au ajuns la 7 kg și le am dat mai mult pe partea de legume,și fructe, mere in principal. O să ți murdărească casa, trebuie sa faci mereu curat la el, nu l ții inntr o cutie, fără aer sau mai știu eu ce. Cel mai bine ar fi Intr un țarc, cu o tăviță dedesubt și deasupra ei ceva care sa cada mizeria in acea tava, dar să stea și el bine. Apa să i pui zilnic curata.

| Ramo137 explică (pentru Elena9328):

Of am inteles. Deci e mult mai greu decat un caine sau o pisica. Eu voiam ca animal de companie, poate nu facea dezastre si galagie... dar are destule contra.
Multumesc pentru raspuns

2 răspunsuri:
| AlexandraDL a răspuns:

Rau poate ca face destul de multă mizerie dar crede-ma ca sunt mai multe plus-uri decat minusuri.