| Anamariaandrei a întrebat:

pentru cei care au terminat cls a VIII a acum, cum vi s-a parut examenul de la romana de ieri? sh cum credeti ca o sa fie la mate?

7 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Eu sunt a IX a, si din nefericire am avut ocazia sa vad subiectul de la Lb. Rom. Ideea e ca nu ai voie sa iei sub 9. Greseala admisa ar trebui sa fie acea atributiva si poate in compunere cate ceva. LA matelaughing. Atata viteza iti da Romana cu nota asta mare, iar cand ajungi in sala pentru Matematica si vezi subierctele te iei de cap.laughing.eu asa am facut anul' trecuthappy

| lylo a răspuns:

La romana a fost foarte simplu dar la mate nu sunt asa de sigura ca va fi usor sad

| Kodokuna a răspuns:

Buna.
La romana a fost foarte usor.In ceea ce priveste matematica, cred ca va fi GREU.Greu de tot.

| DirtyBlood a răspuns:

La romana a fost ff usor. am terminat cu 10 minute mai repede.prima oara am facut tootul pe ciorna, bine. fara scris frumos sau ceva, si cand am vazut ca e ok am transcris caligrafic pe foai de examen.deci m-am incarat si in timp, iar de acum asa o sa fac mereu.
In schimb la mate d'oh eu sunt varza la mate din cls. a 2a.deci daca iau 5 ma urc pe pereti de fericire.
Sper ca o sa fie ceva mai usor la mate.

| comycutza a răspuns:

Pai eu la romana am facut si meditatii si a fost super usor la romana.in schimb la mat sunt cam varza si sper sa reusesc sa iau macar un 6 cu siguranta va fi usor.de nivel mediu dar acum depinde cat de bine esti pregatit. Succes maine! :*

| Miiimi a răspuns:

A fost usor la romana.Si la mate sper sa fieusor :-s

| Anamariaandrei explică:

Sunt de acord, la rom sigur iau peste 9 dar la mate nici nu vreau sa ma gandesc, e ft bine daca iau un 6