| GyoLove a întrebat:

pentru fete... Mie mi-a venit prima menstruatie luni pe 1 august, si daca mi-a venit atunci prima menstruatie, cam pe ce data ar trebui sa imi vina cea dea 2-a menstruatie? Funda!big grin

Răspuns Câştigător
| simonica57 a răspuns:

O sa iti vina pe 1 septembrie iti vine din luna in luna dar ar putea sa iti intarzie dar nu mereu la unele le pot veni mai devreme
funda?

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dacă o ai regulată în jurul datei de 1 septembrie. Dacă nu, poate să îți vină și peste 3 luni, tot nu e nici o problemă. Deci nimeni nu îți poate zice exact când o să îți vină cea de-a doua menstruație.

Baftă

| Emena a răspuns:

Avand in vedere ca esti la prima, nu o sa iti vina regulat.O sa iti vina a doua luna, poate pe 1 daca e regulat, desi nu prea cred ca e. Scrie undeva pe cat ti-a venit si cate zile te tine, ca sa iti dai seama.

| mona a răspuns:

Depinde de organismu fiecaruia, la inceput nu ai o menstruatie regulata, mie dupa 2 saptamani mi a venit iar

| Karinakari99 a răspuns:

Cred că pe 1 septembrie.

| crazycolor a răspuns:

Asta depinde de fiecare fata. urmatoare o sa-ti vina odata la 20 sau 30 de zile...deci ori pe 20 august, ori pe 1 septembrie

| TheFeeye a răspuns:

Pai o data la 28 de zile, avand in vedere ca e prima data la tine nu o sa iti vina regulat. Pentru mai multa precizie :
http://www.noifetele.ro/yourbody/periodpredictor.php
Bafta :3.

| AndreeaAnd a răspuns:

Pe 30 sau 31 iulie

| Lavii_3618 a răspuns:

Menstruatia iti vine in fiecare luna. din cate imi amintesc dupa prima menstruatie, a doua vine dupa 2-3 luni parca thinking si dupa iti va veni in fiecare luna. :*

| Alexutza0802 a răspuns:

La 28 de zile dupa menstruatzie:X

| blahblahblah_4207 a răspuns:

Intre o menstruatie si alta trec 26 de zile in general. Dar nu e neaparat sa fie astfel. Pot trece mai putine sau mai multe zile, dar cu diferenta in jur de o luna. Nu trebuie sa-ti faci griji daca iti vine ciclul de 2 ori intr-o luna. E ceva normal.
Sper ca te-am ajutat. Funda?