| Ados a întrebat:

poate par cam disperata, dar vreau sa vorbesc sau sa va spun voua ce simt, cu 2 saptamani in urma m-am despartit, eu si iubitul meu, si sa va spun si cum, eu in ultimul timp simteam ca s-a cam racit relatia noastra si i-am apus asta si ma sunase si el ma suna doar cand e sa ne intalnim, in rest vb pe wapp sau mesaje si ma sunase si dupa a zis ca din greseala si eu i-am zis a ca vroiai sa suni pe alta si cred ca s-a suparat ca sunt geloasa si a zis sa punem capat, si eu sufar mult dupa el, am vorbit cu el zilele trecute si deja mi-a zis ca are pe cineva, credeti ca a tinut la mine? Totusi a trecut asa de repede peste si are pe alta, dar pozele cu noi nu le-a sters de pe fb, asta inseamna ca vrea sa ne impacam sai ceva, va mulțumesc si astept sfaturi ce sa fac, daca sa ii mai dau o sansa daca s-ar intoarce, funda

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca e cu altcineva nu cred ca vrea sa se mai impace cu tine. Unele persoane nu iau in considerare stergerea pozelor considerandu-le amintiri frumoase din trecut. N-ai spus nimic de timpul in care ati fost impreuna, cat a durat totul. Nu ne putem da seama daca a tinut sau nu la tine dupa acest gest. Poate doar a fost o incercare a lui sa treaca peste mai usor, sau pur si simplu din cauza ei s-a racit cu tine. Pana la urma va iesi totul la iveala, tu incearca sa treci peste, sa-ti concetrezi atentia pe scoala/munca, prieteni, familie si sa nu-ti mai irosesti timpul cu oameni ca ei. Ala nu e motiv de despartire, e un pretext stupid.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu pari disperata,chiar esti!
Dupa modul tau de exprimare si de perceptie,rezulta ca esti prea mica sa intelegi anumite chesti.
Logic vorbind,de ce i-ai mai da o a doua sansa daca e cu alta?
Chiar crezi ca e ok sa te ghidezi dupa ce spune lumea aici in comparatie cu ce simti tu?
Daca da,insemna ca ai o problema.
Pozele sunt amintiri,iar fb-ul e un album virtual, nu era obligatoriu sa le stearga...
Posibil sa fi tinut si la tine, dar posibil sa tina mai mult la actuala, el stie mai bine.
Daca e sa fie ceva, iti recomand sa fi indiferenta si sa-l lasi pe el sa faca primul pas.
Succes!