| anyka18 a întrebat:

sa va povestesc ce am patit acum 10 minute.ma duceam la magazin(sa va spun ca la noi in oras in aceste 2 zile este circ)si vine masina cu circul si anunta.etc.si se opreste langa mine, deodata deshide usa din spate(era un fel de duba) si sare afaralaughingera fain si avea batic.si face:Salut domnisoara! eu sunt mai fricoasa din fire si m-am speriat si am inceput sa merg mai repede.masina a pornit dar baiatu ala tot dupa minelaughing afara mai erau doi vecini eu mergeam repede.si am ajuns langa strada prietenei mele si repede am fugit la ea in casalaughing si cand am inceput sa fug striga.nu fugi pisi. pisiii nu fugilaughing. Nah. bunica zice ca poate a vrut ceva rau. poate nu, dar era cam obraznic cu pisi ala nu? dupa parerea mea. Voi ce parere aveti? Am actionat bine? Am facut rau. m-am speriat de moarte.mai ales ca eram singura.Prietenele mele nu stiau ce-i cu minelaughingtremuram toata!laughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Este cam complicat deorece poate vrea sa-ti spuna ceva legat de circ sau pur si simplu sate amuze putin, dar pe deoparte era si putin periculos. Asta deoarece oamenii circului nu sunt intodeauna intregihee hee
Dar dupa mine, cred ca ai actionat OK!
Data viitoare invinge frica-nu cred ca vrea sa te rapeascalaughing

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si ce-i asa de laughing in toata treaba asta? Doar nu era sa astepti sa te ia respectivul in masina si sa te fericeasca, nu? Ai actionat foarte binewinking

| Libelle a răspuns:

Imi amintesc de-o faza...aoleustraight face
una din cele mai nasoale zile ale vietii mele
maicamea era cu niste colegi de servici pe defileu, la munte. si ma cheama si pe mine acolo.
ma urc eu in autobuz, ma duc si cobor in statie.
acolo trebuie sa astept cateva minut pe cineva sa vina sa ma ia sa ma duca si pe mine pe defileu la mama.
si cand ma dau eu jos din autobuz... ce vad?
si-n stanga si-n dreapta numai rromi(barbati), la doua terase.
cocalari, neghiobi, mistocari, genul de fiinte pe care eu le detest.
si stateam exact la vederea lorcrying si comentau intre ei de mine, mai se si apropiau, iar eu eram singura fata din zona.deci in orice moment puteam sa patesc ceva.
stau 5 minute, deja foarte incordata si speriata si se ridica aia de la masa(vreo 5), si se opresc la cativa metri de mine si incep sa fluiere, sa faca semne. iaxx.
apoi vazand ei ca nu intorc capul, nu nimic, ce fac domnii?
incep sa vorbeasca porcos, sa se apropie de mine.deci singura acolo, paralizasem de frica, si veneau si mai aproape si am am plecat eu mai departe pana la urma, cativa metri.si in partea aia erau altii.
si cand au vazut ca plec, au inceput cu ``hei mami``
``pasarico``. ``fa pi**o``.
aoleu simteam ca mor nu stiam cum sa scap mai repede de ei.
ca era si o zona din-asta de nu aveam unde ma duce, la un capat de sat.nu stiu cum sa explic.
bine ca a venit ala mai repede si am plecat.imi tremurau picioarele de nu mai puteam.nu credem ca scap.
si probabi nici nu o faceam daca ii luam in seama.nu le-am comentat i-am lasat sa zica ce vor.ai facut si tu foarte bine.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

laughing. poate vroia sa iti ceara un id sau nr de telefon laughing. sau vroia sa te invite la circ.intr'un fel ai facut bine ca nu l'ai bagat in seama.

| mhg a răspuns:

Ai procedat corect!

Ceva de genul mi s-a întâmplat şi mie anul trecut, mergeam pe stradă liniştită şi era perioada aceea când venea circul pentru trei zile în oraş. Astfel umbla o maşină, tot o dubă, cu megafoane anunţând evenimentul etc.
Eram singură pe trotuarul pe care mergeam spre casă şi maşina respectivă începea să se aproprie încet de mine, mă gândeam "ce naiba vrea şi ăsta?", am grăbit pasul până când am văzut doar că întinsese mână din spatele geamului cu un pliant din acela care cuprindea detalii despre circ. laughing Se uita cam ciudat la mine tipul ăla că eu încă eram într-o stare de şoc, crezând până în acel moment că mă urmărea cu duba. Mă rog a plecat şi mi-am continuat drumul liniştită. laughing

| ConstiintaTa a răspuns:

E foarte bien ce ai facut.banuiesc ca si atunci cand ai scris intrebarea asta iti mai era putin teama.si eu am patit ceva de genu asta d ecateva ori da am procedat cam ca tine, bv... e bine; si are dreptate mAreEe

| anyka18 explică:

Wow.am facut un dus si m-am mai linistit, pai da prima dat era ok, da cu pisi ala ceva nu era ok, m-a facut sa radlaughingda oricum nu-mi placea:w pisilaughing. Doamne prietenele mele erau pe jos de ras, dar au zis ca ar fi procedat la fel, acum sunt curioasa ca noi stam in fiecare seara afara, si nah.circula masina aia.sa vedem daca se mai oprestelaughing. Ms de pareri si mai astept si altele:*:*la final o sa dau si fundita dar vreau mai multe opiniilaughing

| anyka18 explică:

Nasoala faza dianasad. sa va spun ce mi-a zis o prietena careia i-am povestit. mi-a zis ca il cunoastelaughing. pentru ca circul este pe un n teren aproape de casa ei si nah, in prima zi au fost si s-au imprietenenit si cica ieri ii lasa gratislaughing si intreb eu ca pe toata lumea lasa gratis? si zice nu numai pe mine si cu cativa ca ne-am imprietenit. Poate si pe mine a vrut sa ma lase gratislaughingda sa se duca dracu cu pisi ala ca nu-mi place sa aud asta de la necunoscuti, si apropo avea cam in jur de 20 de anilaughing. Am pus-o pe prietena mea sa-l intrebe ce dracu a vrutlaughing.

| ~(●.●)...тαηуσσтzα...(●.●)~ a răspuns:

Din punctul meu de vedere ai procedatfoarte bine! -- Adica, cine nu s-ar fi speriat -- un baiat care striga dupa tine pissi! -- in fine.
Oricine ar fi putut sa fie in locul tau -- si crede-ma, sigur s-ar fi speriat -- in fine, si eu sunt la fel de fricoasa! Deci stai linistita!
Ai procedat extrem de bine -- adica, cinne stie ce s-ar fi intamplat daca ai fii ramas la taclale cu elhappy.
Deci, stai linistita caci nu ai facut nimic gresit!oh go on:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ce ai facut.

| mAReEe a răspuns:

Wow.ai reacitonat foarte bine.Cum ne-au invata si pe noi parintii:nu vb cu strainiilaughingBun, nu aveai de unde sa stii ce vrea, deci mai bine ca nu te-ai oprit la povesti cu el.Cu pisi ala iti garantez c nu era ceva in regula.Deci bravokiss

| questimania a răspuns:

Eu sincer cred ca avea numai chef de glume... desi, cam ce varsta avea? Era adult? Era adolescent? Daca era adult, e posibil sa nu fi avut gandurit prea curate, sau poate chiar dorea sa te jufuiasca... daca era adolescent, posibil sa fi avut chef de glume sau avea un stil mai ciudat de a intra in vorba cu fetele laughing