| cami13 a întrebat:

Sa zicem ca am o problema. Eu stau cu un baiat de 2 saptamani. Si din pacate el sta la oras si eu la tara si ne putem vedea doar sambata si duminica. Dar vorbim mai mereu pe Facebook si eu nu sunt asa de sigura ca ma iubeste. El mi-a spus ca ma iubeste dar eu nu stiu ce sa cred. Cand stau cu el imi arunca priviri insistente si incearca sa fie amuzant si sa se dea smecher. Cum ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu vreau sa te fac sa iti pierzi increderea dar, de obicei, relatiile la distanta nu rezista, sau sunt doar asa...de ochii lumii.Pana la urma,nu poti stii sigur ce face el la oras,faptul ca se da smecher cand este in preajma ta si si priveste insistent nu iti demonstreaza nimic. Poate vrea sa te faca sa crezi ca nu mai exista baiat ca el,de obicei,conceptiile baietilor de la oras despre fetele de la tara sunt total gresite.Ei cred ca,doar daca sunt de la tara, nu au mai vazut baieti, sau ca ei, fiindca sunt de la oras, sunt cei mai tari.Niciodata nu poti stii ce crede un baiat cu adevarat,una spune si alta face sau una spune si alta gandeste. Daca vorbiti pe facebook,la telefon etc este un lucru bun,e bine ca,comunicati cat timp nu va vedeti dar asa cum ti-am spus,asta nu iti demonstreaza nimic.Dar apropo,tu cati ani ai? De obicei,baietii mai mari cred ca le pot prosti pe fetele mai mici,eu zic sa iti testezi prietenul. Vorbeste cu o fata,care sa nu fie intocmai cea mai buna prietena a ta, asta ca el sa nu isi dea seama ca este un fel de cursa pe care tu i-o intinzi, o incercare, si pune-o pe fata respectiva sa se dea la el, sa vada cum reactioneaza si apoi sa iti spuna.Dar ai mare grija ca fata respectiva sa nu ii spuna ceea ce ai tu de gand sa faci.Doar asa iti poti da seama ce fel de baiat este, insa, parerea mea este ca ar trebui sa iti faci prieteni apropiati varstei tale si sa nu existe intre voi o distanta chiar atat de mare. Sper ca te-am ajutat!happy

2 răspunsuri:
| BiancaGeorgiana a răspuns:

Pai incearca sa vezi daca se comporta ca si cum te-ar iubi. Faptele conteaza mai mult nu cuvintele. Si e destul de putin timp de cand sunteti impreuna.

| Asus123 a răspuns:

Testeaza-l si tu: pune o pritena de-a ta sa se dea la el si asa il verifici daca te iubeste cu adevarat sau nu... funda?