| AyU a întrebat:

:*
Am si eu o mica problema. La inceputul anului am cunoscut un baiat cu ocazia Balului Bobocilor. A fost randul nostru sa il organizam, pentru ei, asa ca din asta va dati seama ca eu sunt in clasa 12 si el in a 9-a. Oricum, cu ocazia repetitiilor am inceput sa vorbim, astfel ca in ziua balului, deja aveam numerele de telefon, si "flirtam" oarecum cand prindeam ocazia. Dupa bal, am mers la after, iar eu eram cu masina, asa ca l-am luat impreuna cu prietena mea cea mai buna, intr-o tura, ca mai apoi sa las si eu masina acasa. Cu ocazia plimbarii am tot vorbit, am aflat ca spre deosebire de cei din generatia lui, el are 16 ani, iar la afterparty am dansat mult impreuna. Apoi de sambata am inceput sa vorbim pe facebook non stop, si mai venea si in pauze la mine. Intre timp, eu vorbeam, prieteneste, si cu un alt coleg de-al lui pe care il cunosteam de mai demult. Prietena mea zicea ca acest lucru poate il afecteaza. Oricum, dupa ce am vorbit o gramada, eu l-am chemat la o cafea, dar a spus ca parintii lui nu il lasa, asa am aflat ca de fapt pe el parintii nu il lasa mult in oras, si uneori aproape deloc. Singura data cand ne-am vazut in oras a fost duminica, cand am iesit sa plimb cainele unui coleg, iar el era acolo intamplator cu un prieten bun de-al meu. Tin sa mentionez ca el e foate deschis, amuzant si flirteaza mereu, iar eu sunt la fel, doar ca mereu trebuie sa intru eu sa vorbim pe facebook, sau eu trebuie sa ii spun sa vina in pauze la mine, pentru ca singur nu face aceste lucruri. Ziua prietenului meu va fi sambata, si m-a rugat sa il iau si pe baiat cu mine, pe post de partener. De aceasta data el si-a convins parintii sa il lase in oras, dar nu stiu cum sa ma comport cu aceasta ocazie fata de el. Asa ca va rog, dati-mi niste sfaturi in privinta asta. Ce sa fac sambata, si pana atunci, pentru ca deja situatia devine frustranta si ma calca pe nervi. Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| CristianPreda a răspuns:

Pai,tinand cont ca esti mai mare,tu ar trebui sa faci "primul pas",chiar daca esti fata. El,pentru ca este mai mic, nu cred ca ar sti ce sa faca.Din ce ai spus mai sus, e clar ca el te place. Cred totusi ca ar trebui sa ii dai niste semne mai evidente ca il placi si tu, cum ar fi sa il iei in brate atunci cand va vedeti, eventual un pupic pe obraz. Un dezavantaj ar fi faptul ca nu aveti cand sa va vedeti in afara de scoala daca ai spus ca parintii lui nu il prea lasa pe-afara. Sper ca te-am ajutat :3