| RalucaStefaniaMaria a întrebat:

Bună! Se apropie ziua surorii mele, nu stiu ce cadou sa ii iau unei fete de 12 ani.Telefon nu vrea, laptop nu vrea, tabletă nu folosește, haine are..Ma gândeam sa ii o duc sa isi faca unghiile, pentru ca isi doreste foarte mult, dar nu sunt încă sigură, alte idei?

5 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Poți să o duci la un salon, mai ales daca isi doreste acest lucru. Sau sa ii iei o 'trusa', sa si le poata face singura, fara a merge de fiecare data acolo. (asta daca si parintii sunt de acord)
Scuze ca nu te pot ajuta cu mai mult. La multi ani ei! (in avans)

| Crescent a răspuns:

Nu cred ca e potrivit sa o duci la salon la varsta asta. Si pe langa, tu ar trebui sa stii ce ii place. Doar e sora ta.
Daca ii place sa deseneze, i-ai niste creioana speciale. Daca ii place sa citeasca, o carte ar fi perfecta.
Doar tu stii cel mai bine ce sa ii iei. Nu un strain.

| Aditu94 a răspuns:

Poti sa vezi ce stil de vestimentatie ii place. poti sa mergi intr-o sesiune de cumpaturi in mall.

| Iunicu a răspuns:

Auzi? Nu ai nevoie de un frățior? Mă ofer voluntar!
Poți cumpăra un suport de birou, o pernă de dormit din spumă cu memorie, o periuță de dinți electrică, un ceas de mână, un bilet la teatru.

| ayran a răspuns:

Ii poți cumpăra o carte sau sa o duci la salon?‍♂️