| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am ales aceasta varianta deoarece nu am increderea necesara ca sa vorbesc cu nimeni despre asta, iar aici profit din plin ca nu se stie cine sunt..Am ajuns mai rau ca niciodata cu iubitul meu, sunt internata de foarte mult timp din cauza unor probleme si nu ne-am mai vazut de ceva vreme. imi spune ca nu vine sa ma vada pentru ca ii este frica.Aseara a murit bunica mea, nu mi-a spus nimic ba chiar s-a ingrijorat ca ma voi schimba fata de el..desi eu l-as fi incurajat..stia ca sunt sensibila si ca tineam enorm la ea. Tot aseara s-a imbatat si a stat pana la 4 dimineata in fata portii cu baietii, deai nu mi-a dat si mie macar un mesaj de noapte buna..eu nu am voie sa ies deloc afara ( ma refer la perioada in care eram pe picioarele mele) mereu cand ii spun spune ca el nu greseste cu nimic..Mereu pleaca si eu nu stiu, aflu cand se intoarce..eu nu am voie pana la paine. M-am despartit de el, m-am simtit umilita si uitata in spital si chiar asa este pe cand el e ba la servici ba se duce la fotbal cu baietii. Da vina pe mine ca nu a venit sa ma vada. nu recunoaste nimic. ne-am despartit si i-am spus si eu niste cuvinte urate. nu ma plang, suntem chit. vreau doar sa imi spuneti cine are dreptate....suntem impreuna de un an, am incredere ca tine la mine si ca nu profita ca sunt internata, vreau sa stiu parerea celor sin jur..de ce e asa? e vina mea? O fi din cauza ca nu am mai avut relatii intime cu el de aproape 2 luni?(e din cauza ca nu pot efectiv) Dau funda

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Lasa-l cu baietii si sa-si faca de cap mai bine, nu are rost sa te consumi din cauza lui. Daca el nu a fost alaturi de tine in momentele grele, nu va fi niciodata cel de care ai nevoie.Nu este langa tine acum cand esti la greu, deci ce te astepti de la el? Un barbat nu sta cu o femeie numai pentru sex, daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi fost asa indiferent acum. Sper sa iei in considerare sfatul meu.Tu o sa te faci bine si o sa-ti gasesti pe cineva bun caruia sa ii pese de tine in orice moment, iti trebuie pe cineva sa fie langa tine in toate clipele de bine sau rau.Nu mai pierde timpul cu cineva care nu-i pasa de tine mai ales cand esti bolnava.Multa sanatate iti doresc si sa auzim de bine.

| GeorgianaDiaconu explică (pentru petitconseil):

Multumesc din suflet! la fel si tie!

1 răspuns: