| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Buna seara kiss! Am revenit cu o noua intrebare. Eu am o relatie cu un baiat de la mine din liceu cam aproximativ de 3 luni, pe 8 mai facem 3. Bun sa incep El e la clasa de handball, clasa a 9. Eu inainte sa ma combin cu el am fost cu alt baiat din clasa aia si ne-am despartit iar el a inceput sa vorbeasca urat de mine sa spuna tuturor ca nu a tinut la mine ca a fost doar un pariu sa se combine cu mine si chestii din astea foarte urate, cand au fost in cantonament m-au sunat toti si el a inceput sa ma injure si colegii lui la fel. din moment ce a fost fostul meu prieten nu mi s-a parut foarte frumos ce a facut. ok la el am inteles dar de ce si colegii lui? nu putea sa le spuna " hai gata ma terminati " bun..ma combinasem cu el si in cantonament pana au aflat toti si Cornel "fostul meu dinainte sa ma combin cu actualul " s-a bagat intre noi si ne-a despartit..sa va spun cum s-a intamplat Eu ma intelegeam bine cu un baiat de la el din clasa si vorbeam la telefon Cornel s-a dus in camera la Actualul si i-a spus ia sun-o ma pe gagicata sa vezi ca vorbeste la telefon cu un baiat" si el m-a sunat si a vazut ca vorbesc la telefon..si in secunda urmatoare mi-a dat mesaj ne despartim..si l-am sunat si l-am intrebat esti sigur? si a zis da. Bun si revenim..ne-am impacat pentru ca m-a intrebat chestia urmatoare cand am vorbit cand a venit din cantonament "mai am onoarea sa fim impreuna"? si i-am zis da..pentru ca tineam enorm la el..acum nu stie nimeni ca suntem impreuna...decat 4 persoane..care avem incredere amandoi in ele big grin. intrebarea mea este urmatoarea : Credeti ca este bine. faptul ca ascundem relatia? ..adica in sensul ca daca ar afla aia iar ne certam :/ si nu vreau sa se intample.din nou ce s-a intamplat in cantonament straight face Vreun sfat ceva? P.S multumesc pentru rabdarea pe care ati avut-o.:d

Răspuns Câştigător
| LA17 a răspuns:

Wtf?! Eu cred ca ar trebui sa iei atitudine fata de fostul tau! Du-te si discuta cu el si spune-i ca nu totul se invarte in jurul lui si ca si tu ai putea sa incepi sa arunci zvonuri in stanga si in dreapta.
In plus,ar trebui sa faci asta impreuna cu actualul tau,care apropo, ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine si sa nu asculte ce spun toti prostii, in momentul ala puteai sa vorbesti si cu mama, prietena, tatal tau.Asta e chiar stupid.
Cat despre relatie, nu ar trebui ascunsa, asta ati putea face poate pentru adrenalina, nu pentru a va ascunde de niste ratati care nu suporta sa piarda..Sincer,discuta cu ei, amandoi, lamuriti situatia!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

O relatie ascunsa este deja ratata.