| Mada_Mays_1994 a întrebat:

Hei...am o dilema imensa. Am plecat intr-o excursie, initial nu prea am vrut,dar m-am dus... Eram cu un baiat in timpul acesta, el are 20 de ani. Tinea mult la mine, se comporta foarte frumos cu mine...(inca o face dupa tot ce i-am facut). In acel loc m -a luat valul si m-am sarutat cu un baiat pe care il placeam din clasa a9a,apoi i -am zis ca nu e ok ce s a intampplat si sa o lasam asa... Prietenul meu a aflat,a fost foarte dezamagit bineinteles...m-a iertat,dar tot la celalalt ma gandeam,i-am spus,m-am despartit de el, m-am bagat cu celalalt baiat apoi m-am impacat cu fostul.( cam de 6 ori am tinut-o asa pana azi). Azi m -a sunat cel cu care am fost in excursie si mi -a spus ca ma place mult si ca vrea sa fim impreuna...fostul(actualul) a spus ca nu o sa ma lase sa plec de langa el... Toti pun presiunea asupra mea si nu inteleg ce sa fac. Nu inteleg ce simt si de ce s-a intamplat. Nu am trecut niciodata prin asa ceva... Stiu ca am gresit mult, dar nu pot sa repar peste noapte... Ce pot face?

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Lasa-i in pace pe amandoi. Nu tii suficient de mult la nici care si efectiv iti bati joc si de tine si de ei. Pune-ti ordine in ganduri, nu te poti juca cu sentimentele oamenilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i dilema cu un singur rezultat?
Continua tot asa. Ai inceput bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai luat deja porecla "piti" in inventar? Daca nu, esti pe drumul cel bun.

| Mada_Mays_1994 explică:

Nu am chef de ironie, multumesc.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Mada_Mays_1994):

Cum ai vrea sa ti se raspunda cand tu ti-ai inselat prietenul si-ti bati joc de el ca vii si pleci de langa el cand ai tu chef? Ti se pare ca e o jucarie baiatul ala? De ce? Ca te-a iertat de prea multe ori? Nu il meriti.Propun sa il lasi si sa-ti vezi de celalalt incompetent sentimental, poate o sa iasa ceva mai bun! Bafta Madalina!