| yournameplease a întrebat:

Buna seara, as vrea niste pareri sincere. Baieti as dori in special parerea voastra, sa vad ce spune partea masculina, cum gandeste sincer intr-o relatie. Spuneti-mi e normal ca dupa nici doua luni de relatie neimplinite prietenul sa imi reproseze ca nu vreau sa il las sa imi puna mana pe zona fesierilor si a sanilor atata timp cat eu nu simt si nu ii permit? Pur si simplu "se supara" si ma ignora din acest motiv. Are un interes as zice. Mi-a spus in acelasi timp ca fetele care permit nu sunt fete cuminti ( sunt curve, asa le numeste) si vrea sa para ca nu ii plac, dar pe de alta parte sustine ca e normal ca intre doi parteneri sa existe intimitate ( in conceptia lui inseamna saruturi si atingeri a acestor zone deocamdata). I-am spus ca nu imi plac atingerile pe zona dorsala si se supara. Amintesc ca am 17 ani. Oare toti baietii sunt la fel? Mai cunosc si eu cativa la fel dar eu nu am sa cedez pentru ca un baiat care ma respecta si ma intelege si ma iubeste sau place nu ar insista si supara din acest motiv. Eu spun ca are un interes si nu mi se pare normal cum reactioneaza. El sustine ca e normal intre doi prieteni sa se intample asta si ca nu este de acord cu mine. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| SantaAndrei a răspuns:

Dupa parerea mea normal este cum va simtit voi, in special tu happy Daca tu nu simti ca iti doresti asta nu il lasa, daca tine la tine ar trebui sa inteleaga si sa nu se supere happy Daca se supara e posibil sa vrea doar "distractie" de la tine si nu e bine happy
Pe de alta parte, nu cred ca fetele care se lasa mangaiate/atinse in aceste zone sunt cu*ve, pur si simplu asa simt ele, exact cum am zis mai sus happy

PS: un baiat care stie sa faca un echilibru nu s-ar duce direct spre zonele alea, s-ar apropia usor, usor, astfel incat fata sa ii poata spune ca nu isi doreste acest lucru fara sa se ajunga la o situatia conflictuala happy

Sper ca te-a ajutat big grin

5 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Nu, nu este normal. Chiar el s a dat de gol ca are un interes cand a spus ca fetele care permit asa ceva sunt cu*ve.

| Emerad a răspuns:

El a spus in acelasi timp ca fetele care permit NU sunt *****.

Mie ca baiat mi se pare normal dar as proceda diferit.

| yournameplease explică (pentru Emerad):

Cum anume?

| Emerad a răspuns (pentru yournameplease):

Fac o atmosfera anume incat sa se simta si ea bine ajutandu-ma de un limbaj diferit

| Maryussss a răspuns:

Pai nu este normal, dar este logic de ce incerca el aceste metode de seducere. Eu ca baiat iti spun ca as face la fel in locul lui, dar numai pentru a vedea ce fel de fata esti, sa vad daca pot avea incredere si daca ai ceda avansurilor sti tu ce ti-as face... Asta e adevarul despre majoritatea baietilorwinking