| Livianananana a întrebat:

Buna seara! Astazi am depus dosarul de inscriere la liceu si..pe cererea aceea am scris ca limba moderna 1 e franceza pe care o fac din clasa a 3a si care nu prea s-a lipit de mine si a 2a am scris engleza, la care ma pricep mai binisor desi o fac din clasa a5a.Eu vroiam sa scriu ca e limba 1 engleza deoarece ma temeam ca voi da teza la franceza la care nu ma pricep deloc:-s...si vroiam sa intreb la ce limba straina voi da teza[I don't want to see daca dau la franceza am incurcat-:-s], pentru ca sunt la stiinte sociale si se da la o limba straina si mai vroiam sa stiu la ce limba voi da bacul... daca este la alegere si daca este diferentiat dupa cati ani am studiat. Funda pentru cel mai ambiguu raspuns si vot:-s.

Răspuns Câştigător
| Aliiinuuus a răspuns:

Nu este adevarat, nu dai Bac-ul la aman2. Teza o sa o dai la limba franceza, si eu sunt in aceeasi situatie. Iar Bac vei da la limba 1/ in cazul tau franceza oral si scris. Sau ai putea da inainte DELF-ul si nu vei mai da bacalaureatul

3 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, o sa dai bac la amandoua.

| Livianananana explică (pentru Ovydiw):

Nu mai este asa bacul.

| Livianananana explică (pentru Ovydiw):

Nu, numai este asa la bacstraight face.