| blueve a întrebat:

De unde sa incep... Cea mai buna prietena a mea se muta din scoala! Parca mama ei a innebunit,spune ca noi nu o ajutam si ca o indepartam dar nu este asa, eu cel putin cand am auzit ca se va muta mai aveam un pic si plangeam., colegele vroiau sa mearga la mama ei sa ii ceara o explicatie, de ce o muta! Noi nu ne vedem in afara scoli ea sta mai mult cu niste copii mai mici iar scoala era singurul loc in care ne vorbeam...ma intelegea si la scoala nu mai eram singura ca inainte sa nu vorbesc cu nimeni.

Ne cunoastem de aproape 2 ani( ii implinim pe 12 septembrie) si tot atunci am devenit bff si acum vine cineva si ne strica prietenia... Nu mai pot plang in continu! HELP! Ce putem face?/

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Nimic. E decizia mamei ei, poate e inspre binele fetei. Gandeste-te ce ati facut, asa incat sa ii dati aceasta impresie mamei fetei.
Nu ai cum sa te duci tu, o pustoaica, la mama ei sa-i ceri explicatii, e lipsa de respect. Resprecta-i decizia, chiar daca e dureros.
Spune-i prietenei tale ca tii mult la ea si ai vrea sa va intelegeti la fel de bine, chiar daca ea va pleca din scoala.
Vorbiti zilnic la telefon, pe Internet, sms-uri etc.
In weekend-uri mergeti in oras, la plimbare, pe afara.
Daca aveti o prietenie stransa, nimic nu va va desparti!