| Pantiru_Ionel_2000 a întrebat:

Buna seara! Dupa o relatie de 5 luni eu cu iubita mea am avut niste probleme legate de sentimente si incredere si a ales sa ne despartim o perioada pana se face bine, dar in aceelasi timp sa ramanem prieteni. Daca se va intoarce inapoi ar fi o idee buna sa i mai acord o sansa? Eu inca o iubesc si nu as vrea sa o pierd. Voi ce spune ti?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o vorba care mai intotdeauna este adevarată.
„Supa reîncălzită nu mai are acelasi gust".

| Violleta2022 a răspuns:

Cand se cer pauze in relatii sunt pentru a te anunta ca vrea sa va despartiti, fiindca in dragostea adevarata nu iei niciodata pauze, aia dureaza pana la moarte.
Asa ca, pauza asta este menita sa-ti spuna ca vrea sa va despartiti!
Din pacate, dragoste cu sila nu se poate face, asadar iubirea ta nu are nici un rost, pentru un om care nu te vrea, nu te iubeste si nu ai cum sa o obligi vreodata sa te iubeasca, daca ea nu simte nimic pentru tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai,având în vedere că ați avut problemele respective și ea a decis să vă despărțiți o perioada,indica faptul că ea a căutat /caută material înlocuitor pentru tine, iar în caz că nu găsește ghici unde se întoarce?happy Exact.
Mai mult de atât, ce te face sa crezi ca după acesta "despărțire" lucrurile se vor rezolva de la sine, de unde știi că nu se vor agrava? Doar zic.
Cât despre iubire... iubirea se poate înlocui oricând, ia exemplu de la iubita tahappy
Cheers!

| sammie a răspuns:

Se zice mereu ca a doua oara veti fi impreuna din cauza amintirilor si prima oara din cauza ca va iubiti. Pana la urma tot veti ajunge intr-un punct in care va trebui sa puneti stop la relatie. Zic din propria experienta. A doua oara nu mai e iubire, e din cauza amintirilor la care va ganditi mereu si nu le puteti scoate din cap, si vi se pare ca relatia a doua oara e o asa zisa " scapare " pentru situatia aia. Dar va afundati mai mult in ea.

| QWO a răspuns:

Îți poți găsi alta iubită. Degeaba astepți dacă ea are pe altcineva.