| Diana199819 a întrebat:

Buna seara...Eu si prietenul meu aveam 7 luni impreuna ( chiar alaltaieri le-am implinit). In urma cu vreo saptamana si jumatate mi-a cerut o pauza spunand ca vrea sa fie putin singur. ca se simte rau. I-am spus ca vreau sa-i fiu alaturi dar nu a vrut. Apoi din intamplare ne-am intalnit si ne-am pus jos si l-am intrebat care e adevaratul motiv, mi-a spus ca nu stie nici el. si a ocolit-o. L-am rugat pana intr-un moment cand mi-a spus,, M-am gandit ca o sa doara, si nu am vrut sa-ti spun; am crezut ca va fi ca inainte, dar adevaratul motiv este ca nu mai am aceleasi sentimente ca inainte" atunci am izbucnit in plans si am plecat de langa el. A venit langa mine si mi-a spus ca totul va fi ca inainte si ma strangea in brate si ma ruga sa nu mai plang. Apoi am vorbit cu el intr-o seara si mi-a spus ca vrea sa continuam. Apoi mi-a cerut iar o pauza de 2 zile, am acceptat, iar dupa ce am facut 7 luni a doua zii mi-a spus ca nu mai vrea sa continue, ca ii pare rau... Nu inteleg, el mereu imi spunea ca ma iubeste nespus de mult si ii era frica mereu ca ma va pierde. si mi-a demonstrat ca ma iubeste.O alta fata nu este( cel putin asa stiu. am vorbit cu mai multi si au spus ca nu e vorba de nicio fata). E posibil sa-i fi disparut sentimentele de la o zi la alta? Nu mai spun ca s-a tinut dupa mine 1 an de zile ca sa fiu cu el. Un sfat sad?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te iubea nu iti cerea pauza si da este posibil sa-i fi disparut sentimentele daca le a avut vreodata cu adevarat, nu ai ce face... daca el nu mai vrea ar trebui sa accepti situatia

| buburuza2007 a răspuns:

E cam incurcata situatiaeu cred ac mai bine luati o pauza si vedeti ce se intampla,cred ca este confuz,nici el nu stie ce sa faca,si sincer,nu cred ca e dragoste mare din moment ce te-a tinut cu zaharelul,eu zic incet incet sa te distantezi si tu, poate dupa ce va pierde pe bune atunci o sa-si dea seama ce-a avut, acum decizia iti apartine, dar daca as fi fost in locul tau l-as fi lasat, imi spunea 1 data, de 2 ori sa facem o pauza, il intelegeam, dar nici chiar asa, decizia iti apartine