| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara

În ultima vreme am observat ca cu fetele doar prieten pot sa fiu adică să avem relație amical nu sa fim în preuna adică iubiți, de fiecare care data când mă întâlnesc cu niște fete de care îmi place doar noroc cu mâna pot sa dau, așa cum facem noi băieți, și asta nu îmi place, am vrut sa le dau îmbrățișare dar nu vor. Cu multe fete sunt așa crying.

Chestia asta nu îmi place deloc.

Dar totuși recunosc ca fetele respective vorbesc frumos cu mine, râdem glumit și de fiecare dată când mă văd vin la mine și stăm la vorbe.

Problema este ca nu am noroc sa fiu cu una dintre ele în preuna și în general nu îmi găsesc și eu o iubita, îmi caut o iubită dar problema este ca nu îmi găsesc, și nu prea am noroc la fete să fiu cu ele în preuna doar amical, tot ca am 19 ani

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce poți să faci decât să continui?

| vodami92 a răspuns:

Pai fetele sau femeile nu vor toate o relatie! doar o aventura! si apoi gata trec la altul! adica la urmatorul!

| MrAM a răspuns:

Deci ai 19 ani, zici.
Pentru inceput eu zic sa nu mai dai noroc cu ele, in cel mai rau caz ii spui un simplu buna si atat.
Incearca sa nu fii prieten cu ele, aici e si problema de fapt. Tu te bagi singur in friend zone, ori ca esti prea de treaba ori ca esti babalau ca sa zic asa.
Sincer e mult de vorbit pe subiectul asta. insa sunt lucruri pe care le poti imbunatati. Sun lucruri de schimbat la tine, atat fizic cat si mental.
Daca vrei sa abordezi o tipa trebuie sa te duci la ea si sa-i spui asta. Sa iti faci intentiile clare, sa inveti cum sa comunici cu ele, cum sa citesti limbajul nonverbal si hinturi. Cum sa te imbraci, cum sa ai incredere si stima de sine crescuta. Si altele...
Incearca sa abordezi tipe singur, invata din experiente. Daca nu merge cu o tipa, treci la urmatoare. Nu pierde timpul si nu te gandi pre mult. In fond am fost programati sa facem asta de mii de ani, nu e ca si cand trebuie sa rezolvi nu stiu ce peobleme de fizica quantica. Spor!