| nellyjustadream a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare legata de raltile din adolescnta.
Am 16 ani si am avut o relatie de 8 luni(prin relatie ma refer la plimbari si pupat ). Ne-am despartit acum cateva luni pentru ca intr-o seara eu nu eram prea bine dispusa si ne-am certat putin. Recent ne-am revazut si el m-a intrebat daca as vrea sa ne impacam. Recunosc ca tin la el si mi-a fost putin dor de el tot acest timp. Dar am auzit numai lucruri rele despre relatiile din adolesenta : ca te fac sa suferi, nu iti creeaza oportunitatea sa intalnesti mai multe tipuri de persoane,sa iti focalizezi atentia pe invatat... Acest baiat chiar tine la mine si ma respecta, niciodata nu m-a dezamagit sau "inselat". Ce credeti ca merita inca o sansa, sau ar trebui sa ii spun nu si sa" nu" imi fac relatii in adolecenta? Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Adolescenta nu o ai mai tarziu.
Nu trebuie sa te lasi de invatat, sa cunosti alti oameni sau altceva, trebuie doar sa-ti organizez timpul astfel incat sa ai timp si pentru iubitul tau, si pentru invatat, si pentru tine, etc.
Da-i inca o sansa, adica daca v-ati certat din cauza ta, inseamna ca el nu este de vina cu nimic, si baieti care sa tina cu adevarat la tine si sa te respecte nu prea gasesti peste tot.
Da-i o sansa, nu o sa regreti, adolescenta este varsta in care se invata tot felul de lucruri noi, nu trebuie sa-ti fie frica ca nu poti face altceva daca esti cu el.
Poti face orice, doar trebuie sa stii sa-ti organizezi timpulwinking

| Delicacy a răspuns:

Eu cred că ar trebui să-i dai o şansă...
Fiecare relaţie te ajută să te maturizezi, să cunoşti alte mentalităţi şi să te simţi bine. Face parte din dezvoltarea ta personală.O să ai timp şi pentru şcoală, nu-ţi face griji în legătura cu asta.

| Raawr a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i dai o sansa!
Relatiile cand esti adolescent sunt cele mai frumoase mai ales cu persoana potrivita, asa e in ora te gandesti la el. nu esti atenta in ora, dar te poti concentra pe ora. crede-ma tu il iubesti, el te iubeste de ce nu sunteti impreuna? da-i o sansa, caci daca il vei pierde vei regreta.