| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat 6 luni de zile dar de la un timp ma mintea nu ne mai intelegeam si ne certam din orice.Intr-o seara ne-am certat foarte tare si ne-am despartit. El insa ma cauta in fiecare zii ma suna plangand ca vrea sa ne impacam, ba chiar imi zice ca se omoara daca nu ne impacam dar nu il cred in stare de asa ceva.Ma doare sufletul sa il vad asa dar eu numai pot continua o relatie cu el, vreau sa fiu singura si nu stiu ce as putea sa ii zic sa nu mai sufere atat... Fundita :*.

Răspuns Câştigător
| Simona1984 a răspuns:

Buna, Alexandra.
In primul rand, opinia mea este ca, daca te-a mintit chiar si o singura data, e clar ca nu te-a pretuit, si va mai minti si alta data. Apoi, daca nu va mai intelegeati si va certati din orice, pe langa faptul ca te mintea, eu cred ca nu te merita, ca voi chiar nu va potriviti si ca nu trebuie sa ii mai acorzi vreo sansa.Nu ii mai raspunde la telefon, oricat de greu ar fi...Va suferi (daca chiar sufera) o perioada, iar apoi se va obisnui cu ideea. Poate din experienta asta va invata sa pretuiasca o relatie, sa nu mai considere ca i se cuvine si sa nu mai minta.Eu sunt de parere ca, decat sa fii cu un barbat care te minte (mai ales din primele 6 luni de relatie), mai bine esti singura.
Sarbatori fericite!

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Stii...adevarul e ca tu te cam feresti de el pentru a evita certurile si restul
dar fiecare dintre noi merita o a 2-a sansa nu crezi?
ar trebui sa va impacati insa tu trebuie sa fii cat mai indiferenta si sa o luati usor
si inca ceva nu ii oferi totul pe tava...pastreaza oarecum un mister intre voi 2 asa nu se va plictisi si nu v-a incerca sa te mai minta ba mai mult o sa ii faca placere sa te descopere cu adevaratwinking

| raluca01 a răspuns:

Pai.poti sa ii zici ca nu te.ai despartit din cauza lui.doar ca sentimentele tale nu mai sunt aceleasi pentru el si decat sa stai cu el si sa il faci sa sufere.mai bine va departati unul de altulwinking

| sunshine_4203 a răspuns:

Eu nu pot sa-ti spun ce sa faci. asta trebuie sa decizi tu! sa il lasi in pace si sa-i zici sa nu te mai caute, sau sa te impaci cu el, dar sa nu-l iubesti si sa continui acest lant al minciunilor si al certurilor.
este decizia ta. noroc!