| Nistor_Paul_1997 a întrebat:

Buna seara, TPU! As vrea sa-mi spuneti cum pot face un baiat sa uite de o relatie anterioara cu o fata? Ea nu mai doreste sa continue relatia, dar el nu pare sa mai poata percepe viata fara ea...(el are 16 ani & ea 13)... Fata doreste sa ramana prieteni (amici).

Răspuns Câştigător
| AndyOTAKU a răspuns:

Nu s-a terminat aici viata, multe relații se termina, dar niciodată nu trebuie sa te dai bătut.
Cred ca prietenul tău a ținut mult la aceasta fata, iar acum ii e foarte greu, dar e mai bine sa renunțe, deoarece fata nu mai vrea sa fie cu el...nu e bine sa insiste, asta duce la mai rău. E bine ca fata dorește sa rămână amici, dar acum el decide dacă vor rămâne asa..probabil nu sa fie ca înainte, deoarece după o relație de obicei se strica si prietenia. mai ales dacă a fost una la care a ținut foarte mult amicul tău.
Pai nu cred ca poti sa-l faci sa uite asa usor, sau n-o sa uite niciodată...Trebuie doar sa găsească persoana potrivita.
Spune-i sa ramana prieteni, sa nu strice si prietenia. Si nu are rost sa insiste, asta duce la pierderea prieteniei.Sa nu se agite atât de mult.Lucrurile cele mai bune se petrec atunci când le aștepți mai putin.

| Nistor_Paul_1997 explică (pentru AndyOTAKU):

Iti multumesc mult pentru raspunsul oferit. Am vorbit cu el si l-am convins sa ramana prieteni!

1 răspuns: