| addelyna2014 a întrebat:

Buna seara TPU. sunt depresiva, intru foarte repede in panica si nu stiu ce sa fac. ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

11 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Adelina,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa iti invingi frica si nu te mai gandi la nimic rau.

| Awesom a răspuns:

Du-te la psiholog si vei primi sfaturi.

| addelyna2014 explică (pentru Awesom):

Nu vreau sa ma duc la psiholog sad.

| Awesom a răspuns (pentru addelyna2014):

Nu-ti face nimic psihologul.

| addelyna2014 explică (pentru Awesom):

Esti sigur? laughing:*

| addelyna2014 explică (pentru apademasa):

Multumesc frumos puppy dog eyes

| apademasa a răspuns (pentru addelyna2014):

Pentru nimic.ma bucur daca te-am ajutat.