| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara tuturor!

Pentru amatorii/amatoarele de Lb. Engleză, v-ar interesa să daţi examenul Cambridge?(Certificate in Advanced English)Sau, cei care aţi dat acest examen, cât de dificil vi s-a părut? Şi ce aţi ales? Certificate in Advanced English, Certificate of Proficiency in English, Test of English as a Foreign Language sau Graduate Record Examination? De ce?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Da, vreau sa dau Examenul Cambridge deoarece e foarte bine sa ai o diploma de engleza care sa fie recunoscuta international.(E aiurea ca, daca vrei sa mergi la o facultate din afara tarii, trebuia ca diploma ta Cambridge sa aiba cel mult 2 ani vechime.Altfel,esti nevoita sa dai din nou acest test).

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fetelor, sper să vă ajute Dumnezeu să vă împliniţi visul.Multă Baftă!
Vă doresc să luaţi examenul cu "A"!

pa, pa.

| ReveuseKaari a răspuns:

Eu vreau să îl dau. Momentan sunt doar în a 9a, cred că o să îl dau în a 11a. De fapt mai mult ca sigur o să îl dau, doar sunt la bilingv engleză şi am planuri să mă duc la facultate afară după ce termin liceul.