| Fluffy_3776 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Una din cele mai bune prietene ale mele este cu moralul la pamant. Sentimentele ei sunt varza. Plange mereu, se complexeaza foarte mult, nu e asa cum o stiam eu. Este mereu trista, crede ca arata naspa, insa nu este asa. Ce as putea sa fac sa o ajut?!
Multumesc mult!happy

2 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Probabil prietena ta sufera de un fel de depresie adolescentina. Va trece cu timpul, insa tu trebuie sa fii mereu alaturi de ea si sa o ajuti cu sfaturi de calitate si incurajari sincere.

| micutsa19 a răspuns:

Nimeni nu e urat...fiecare om are frumusetea lui,dar ea trebuie sa inteleaga ca daca plange si altele asta nu va schimba nimic si ii va fi tot ei rau,in aceste momente la fel cum a zis si chris trebuie sa ii fii alaturi si incearca sa ii explici ca purtarea ei nu o va ajuta cu nimic si trebuie sa ne aceptam asa cum suntem, daca ea nu se accepta pe sine atunci cum va putea sa ceara altora sa o faca? ajut'o sa isi recastige increderea in sine acest lucru e foarte important, ii va trece curand

bafta