| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

deci am o intrebare din partea unei prietene.
Deci, ei a inceput sa-i placa de un baiat dintr-o prostie.In fine.
El a aflat, si este indiferent fata de ea.
Cand Colegii il vad striga "X, vezi ca e Y e afara/ pe hol, etc " intru'cat sa auda ala.
Ea este foarte trista, plange foarte mult.Se uita la poze mereu.
Pana prin clasa a4a eram prieteni cu baiatul respectiv, dar acum dupa aprox. 5 ani, nici nu ne salutam.
Ce ar putea face sa nu se mai gandeasca mereu la el?
El tot i-a transmis printr-o prietena sa-i dea add, dar ea nu vrea, se simte foarte rau, zice ca asta ii face rau.
Eu nu mai stiu cum sa o mai ajut. Dati-ne si voi un sfat.
Multumim >big grin

2 răspunsuri:
| kidu_6779 a răspuns:

Heyy. e greu dar nu cred ca el insista sa ii dea add fara un scop anume.
Parerea mea e ca ar trebui sa ii dea add si sa asculte ce are de spus, poate si el o place.
Nu e foarte greu sa bagi un id in lista de ignore sau macar la offline daca situatia nu avanseaza dupa cum si-ar dori.
Succes!