| alexa19 a întrebat:

Buna:*sper sa nu radeti de problema meastraight face. Vreau sa ma calugaresc si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac pentru asta sau unde trebuie sa merg? Viata asta mi-a dat multe lovituri si numai am putere sa merg mai departesad, totul imi merge prost si in ultima vreme m-am schimbat mult.Ar mai fi o mica problema:-s, parintii nu vor sa auda asa cevasad, ce ii pot face ca sa ii conving ca asta imi dorescsad? Am nevoie de un sfat de la voi:-x

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Capu sus si mergi mai departe repetati in gand ca putea fi si mai rau daca nu ai vocatie pentru calugarie nu poti sa te calugaresti, crede in Dumnezeu si capu sus ca ce se intampla se intampla cu un scop.

1 răspuns:
| livia_7180 a răspuns:

Yea chiar azi ma gandeam sa fac aceeasi chestie.de fapt acum 2 ore eram ferm convinsa.nici acum nu pot spune ca m-am razgandit total, insa e o alegere extrem de importanta si nu o poti lua intr-un minut desi instinctul asta este.Pe moment cand simti ca efectiv nu mai ai putere,ca suferi prea mult, ca totul se darama tinzi sa cauti o scapare, de aceea ajungem sa vrem sa ne calugarim.Inca sunt in dubii, nu stiu ce sa fac cu viata mea desi din exterior ar parea ca viata mea merge pe un drum sigur, insa nu e asa.Nu sunt in masura sa-ti dau un sfat, pentru ca nici macar eu nu stiu ce sa fac cu viata mea, insa cred ca cel mai ok ar fi sa ne gandim bine si apoi sa luam o decizie.