| Chechedemeche a întrebat:

Buna! Stie cineva la ce se dau diferentele cand te muti de pe profilul mate info pe profilul filologie? Daca vreau sa ma mut de anul viitor, cand trebuie sa depun cererea?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DOAR la limba lat(r)ină

| Hyperion7 a răspuns:

Din cate știu eu, desen, muzica și latină.
Mi se pare că cererea o dai in vacanta dintre ani, dar poți întreba dirigentele pentru a-ti clarifica situația.
Bafta!

| LisaJulie a răspuns:

Diferențe vei da limba latina deoarece la mate-info nu se face latina! Trebuie sa depui cereea înainte de începerea anului adică în septembrie

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Dacă vrei sa te transferi de anul următor scolar pe un profil de filologie, trebuie sa susții un examen de diferențiere la mai multe discipline. Aceste materii pot include limba română, literatura română, limbi străine (dacă este profil intensiv engleză/franceza/germana/spaniola), latina, istorie sau alte materii umaniste. În unele licee, examenele pot varia, așa că ar fi bine să verifici cerințele specifice liceului. Cred ca le poți găsii și pe site-ul școlii.

Dosarele de transfer de depun (de obicei) dinainte ca anul scolar sa înceapă cu doua săptămâni aproximativ (inceputul lui Septembrie).