| anonim_4396 a întrebat:

stie cineva o metoda cum sa scapi de balbaiala...va rog sa ma ajutati.MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Citeste cu voce tare carti, vb in oglinda concentrandu-te si uitandu-te in directia gurii, la miscarea buzelor, merge o sa faci macar un progres.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai vorbi u clar angry...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa iti spun sincer ca sunt slabe sanse daca ai ajuns deja la maturitate, eu sunt balbait si am citit foarte mult pe tema asta si iti spun din proprie experienta, depinde de vointa ta, trebuie lucrat mult pe increderea de sine si cum iti controlezi emotiile...am scris cateva articole interesante pe blogul meu http://scapadebalbaiala.wordpress.com/, multe lucruri noi de care n-ai cum sa gasesti pe aici, deoarece Romania in acest domeniu e PRAF, imi pare rau daca dezamagesc dar asta e adevarul, intra pe blog si vorbim concret, sperante sunt dar niciun caz ca cel de genu " uita-te in oglinda si citeste ziarul" cel care a scris nu e balbait mai mult ca sigur, daca vrei ceva concret te astept pe blog, Sanatate!