| Edy1995 a întrebat:

stiti cumva daca esista ceva care sa faca sa nu se mai stinga calculatorul cand vine curentul mai slab? un transformator poate. Daca exista asa ceva va rog sa imi spuneti si mie si daca ati sti si cam cat costa si daca puteti sa imi dati o imagine va dau si eu funditawinking

1 răspuns:
| Misha_1025 a răspuns:

Da, exista si se numesc redresoare sau stabilizatoare de tensiune iar de preturi...variaza de la magazin la altul, de la un oras la altul, oricum depaseste 300-400 lei. Astea-s bune si daca vine curent mai puternic.
Mult succes!