| alexa_4958 a întrebat:

Buna sunt andra.si am o nedumirire:pot ramane insarcinata daca sunt virgina si doar am atins zona intima cu penisul?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu poți rămâne însărcinată dacă nu a existat penetrare. Stai liniștită.
O seară plăcută!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu ai cum,stai linistita,bine ca o sansa mica exista dar totusi trebuie sa existe penetrare pentru ca spermatozoizii sa ajunga la ovul.El trebuie sa ejaculeze in vagin si in plus odata ce esti virgina foarte slabe sanse sa se intample asta,deoarece majoritatea fetelor virgine au un himen, adica o piele elastica care atunci cand te dezvirginezi se rupe dar in cazul in care esti virgina, acel himen impiedica patrunderea spermei.In fine, ideea e ca poti sa stai linistita ca nu ramai.

| TeoPT a răspuns:

Dacă ți-a ajuns spermă sau lichid preejaculator în vagin, există șanse. Ce-i drept, foarte mici. Trebuie să te asiguri că penisul a fost complet uscat.

| Ramonaaaa a răspuns:

Intrebarea ta ar fi trebuit incadrata la categoria "Dragoste/Sex" asa ca pe viitor, mai multa grija la acest aspect!
Cat despre intrebarea ta, te-au lamurit si ceilalti.NU POTI ramane insarcinata decat daca a existat o penetrare.Altfel nu! Poti sa stai linistita happy

| Mao a răspuns:

Nu, stai linistita.

| Ecea a răspuns:

Categoric NU.

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Poti ramane insarcinata doar daca ti-a ajuns sperma in vagin, atata timp cat lucrul acesta nu s-a intamplat nu ai de ce sa iti face prbleme