| Miza a întrebat:

Sunt cativa obsedati care imi au numarul de telefon de la o colega si imi trimit mesaje si suna intruna. Apelurile lor sunt pe respins, deci nu am nici o treaba. Problema este cu mesajele. Se pot pune si ele pe respins? Sau se pot bloca? Nu mai vreau sa le primesc si nici macar sa le vad ( doar de la ei ). Helpppp TPU crying(((

10 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pai le-ai dat deja pe respins ceea ce e foarte bine.Schimba-ti numarul de telefon si nu-l mai da la nimeni decat la parinti.Ia-ti o cartela mai bine.Pastreaza numerele colegilor cu care vorbesti si care nu te tradeaza. Daca tot n-ai incredere in ei suna-i cand ai nevoie de ceva de pe necunoscut.

| Miza explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Sunt pe abonament. sad

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru Miza):

Cat mai ai pana se incheie contractul? Sau du-te la aia la Orange si spune-le sa faca ceva. Poti sa-i dai si la politie pentru hartuire.

| Miza explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Habar n'am. si sunt abonata la Vodafone impreuna cu maicamia si taicamiu. -.- si n'as vrea sa afle :-s. Apropo e pentru Samsung gt s 3650 ( corby ) si habar n'am. n'am gasit niciunde la mesaje. crezi ca ar fi ultima sansa sa merg la ei si sa cer pareri?

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru Miza):

Da.E cel mai bine sa discuti cu ei.Incearca sa intri direct la "setari" fara sa mai dai intai la mesaje.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Am gasit.Cel putin la mine la telefon.Eu am un Samsung. Poti sa le blochezi.Intri la mesaje pe urma setari

| AtateaConditii a răspuns:

Mai bine iti schimbi numarul de telefon cu o cartela de 5 euro. E mai ieftin o cartela cu euro decat sa reincarci deci nu ai nimic de pierdut. Si nu mai da numarul colegei tale.

| Miza explică (pentru AtateaConditii):

Sunt pe abonamentul in care mai sunt implicati si maicamia si taicamiu.

| zuzualina a răspuns:

Da se poate, de obicei din setari ===>mesaje.

Acum depinde si de telefon, unde se gasesc aceste setari [si cum sunt trecute happy ]

| Miza explică (pentru zuzualina):

Pt corby. gt 3650. am cautat dar n'am gasit la mesaje thinking