| Loveyourself a întrebat:

Sunt clasa a 12a la uman și intr-o luna maxim o sa dau simulările. Dar sunt foarte dezorientata, nu știu de ce sa ma apuc sa învăț. Mi-e frica de subiectul 3, la ăla ma refer acum. Ce opere credeți ca ar putea cădea? Sau pe ce sa ma axez? Mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| XDanonim a răspuns:

Ce rost au simulariile? Am trecut si eu prin asta, m-a durut in cot de simulari am luat 3 la romana 4 si ceva la mate si 3 si ceva la fizica, profil real, si dupa in bac am avut media 9, 30...ai timp pana la bac sa iti organizezi timpul suficient de bine, nu da importanta altor materii( iti trebuie doar 5 sa treci) te axezi doar pe cele 3 materii de bac la romana de exemplu iti recomant 2-3 saptamani sa citesti eseele( in fiecare zi cate 1, de mai multe ori) si dupa te apuci si il inveti, pe idei, la bac ai 4 puncte care trebuie sa le respecti, alea te ajuta foarte mult, bafta!

| Ingrijoratprost a răspuns:

Staaaaaai! globul meu de cristal incearca sa prezica viitorul! ups... alarma falsa. am iesit pe geam si o cadea un porumbel

| AlexSimonaaa a răspuns:

Buna! Caută programa simulării si acolo sunt toate operele posibile pe care le poti avea.