| gaby_6273 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si am probleme cu chimia. Din clasa a 7 a nu am inteles mai nimic din ce imi zicea profa iar uneori recunosc nu prea imi invatam lectiile si cand nu stiam ceva, imi era rusine sa-i zic. Acum regret ce am facut si vreau sa dau timpul inapoi sa stiu si eu cum se rezolva o problema. Ma puteti ajuta, adica vreau sa-mi invat si sa recuperez tot fiindca ma oftic cand vad pe altii ca ies singuri de buna voie la tabla, si puteam sa fac si eu asa. Acum vreau doar sa invat in fiecare zi cate o lectie din clasa a 7a si sa fac cate 2 3 probleme la ea. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e suficient sa faci 2-3 probleme la o lectie. Mai bine inveti o lectie la doua zile, dar faci cate 10 probleme la ea. Si, daca ai nelamuriri, te duci cu caietul la profesoara si ii spui. In plus, duminica, repeti inca o data toate lectiile invatate in saptamana anterioara, pentru a-ti fixa bine informatiile. Daca faci asa, vei avea cu siguranta succes.

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Umm thinking Sa vedem. Incearca sa inveti intr-un mod distractiv. Gandeste-te ca stii totul si acum doar recapitulezi. Mai incearca. Nu renunta.

Bafta! kiss