| wildkiss a întrebat:

.sunt destul de confuza adica am ajuns sa nu stiu ce vreau as vrea sa ma ajutati daca se poate cu niste sfaturi deoarece am incercat sa-mi intreb prietenii dar nu prea m-au ajutat.Deci din cls a 2 sunt prietena buna cu un baiat(acum am terminat amandoi a 9 si suntem la licee diferite eu am 16 el a implinit 17 ii cu 2 luni mai mare)si pe parcurs neam mai certat noi ca toti oamenii.El imi povestea deseori ce i se intampla cand se cupla cu vreo fata si chiar mi-a zis cand era cu 2 deodata.Nu demult mi-a propus sa fim impreuna.Nam stiut ce sa zic si am acceptat sa ma intalnesc cu el sa vorbim.Am ajuns sa ne sarutam am vb la telefon si pe mess.de cateva zile nu ne-am vazut lui i-a expirat creditul etc.El face karate de performanta de cativa ani.Nu stiu ce sa fac sa continui relatia cu el sau sa o las balta.La inceput mia sus foarte frumos ca vrea sa incercam si daca nu merge o lasam balta.Mie pe undeva mi-e frica sa nu fiu si eu a 2... Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Sti ca daca nu incerci nu ai de unde sti cumva va fi... partea proasta este ca in cazul in care va puneti impreuna si nu o sa iasa ceva, prieteni nu mai aveti cum sa fiti. adica se va strica o prietenie.
poate ar trebui sa vorbesti cu el sa ii zici ca nu vrei sa fi a2a... si ca ar fi pacat sa se strice o prietenie de atatia ani. happy
daca nu il vezi ca pe un amic, daca iti place de el atunci incearca. si fii cu ochii in 4 ca sa zic asa, asta ca sa nu fie cu alta.
si... incearca sa te lasi cucerita mai greu. asta il face sa nu se dea batut si se va tine dupa tine ca sa zic asa. succes:*

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand daca spui ca sunteti prieteni din clasa a 2a iar acum ati terminat amandoi clasa a 9a,deja sunt niste ani la mijloci,ani in care probabil l-ai cunoscut foarte bine pe acest baiat nu? Din comportamentul lui,din gesturi,ar trebui sa iti dai seama cam ce are el de gand sa faca mai departe,probabil ca nu ar face chestia asta,tinand cont de faptul ca ati fost amici timp de atatia ani, dar oricum, singurul lucru pe care il poti face este sa vorbesti cu el, sau sa iti pui prietenii sa se intereseze de viata lui, poate ca unii il cunosc si stiu care ii este stilul de viata.Sincer,daca el a avut curajul sa iti spuna cum a avut in acelasi timp 2 prietene, probabil ca nu are ganduri bune pentru viitor, este la varsta la care experimenteaza si nu cred ca vreo fata va fi exceptia, cel putin pentru urmatorii ani. Oricum, incearca sa il faci sa se simta bine in preajma ta asta daca simti ceva pentru el si nu vrei sa fii a 2.Bafta!:*

| andreee112 a răspuns:

Hey..deci..cel mai important lucru ar fi sa vorbesti cu el si sa ii zici tot ce te macina..pentru ca o relatie ne bazata pe adevar si sentimente puse pe tava=0 ...fii sincera cu el. spune.i cat de mult il iubesti si cat de mult ai regrata daca s.ar termina totul acuma..aratai ca nu esti ca restul fetelor si fii mandra de lucrul aceste..aratai ca nu poate sa isi bate joc de tine ca de celelalte..fii puternica multa bafta:* si daca e lasa.mi un raspuns cu ce s.a intamplatbig hug