| MarrinnKa a întrebat:

.sunt din Chisinau finisez clasa 9 si la anul viitor vreau sa vin sa studiez in Romania si anume Bucuresti, care este cel mai puternic colegiu din acest oras? fiind ca nu ma pot decide...anume caut un colegiu puternic in toate punctele de vedere cu profil economic, am inteles dinspuse ca cel mai puternic colegiu este Mihai Vitezul..este adevarat? ...si inca ceva ce cunoasteti despre colegiul economic Virgil Madgearu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. nu poti sa zici ca e slab. Uite niste medii de admitere din anii trecuti.
http://www.madgearu.ro/examene/medii_de_admitere.html

9 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mihai Viteazu nu are profil economic ci real. Colegii/licee cu profil economic sunt Virgil Madgearu, Xenopol...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei economic - Madgearu sau A. D. Xenopol.
Daca vrei normal, Colegiul National Sf. Sava e cel mai ''puternic'' ca sa zic asa, urmat de Mihai Viteazu.
Poate iti este de ajutor si linkul asta:

http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

| MarrinnKa explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult de link ..am dat si eu de el. dar Madgearu e puternic?

| MarrinnKa explică (pentru anonim_4396):

Mrs de link mi-a fost de ajutor.*))totusi venind incolo din alta tara o sa`mi fie ft greu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarrinnKa):

Cu mare placere big grin Eh, greu o sa fie doar la inceput, pana te acomodezi tu cu colegii / profesorii si ei cu tine. Dar nu o sa fie asa greu ca na, aceeasi limba o vorbim laughing

| MarrinnKa explică (pentru anonim_4396):

Mda...nu se pune problema in acomodare..sunt ft comunicabila si mereu sunt prima in toate deci profii o sa ma placa in data, cu colegii nu prea stiu.mi s-a spus ca sunt rautaciosi si nu prea poti avea incredere...ce conteaza pentru inceput esete sa fiu admisawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarrinnKa):

Cu colegii na, la oricare liceu te duci dai de tot felul de oameni. De la cel mai cocalar pana la cel mai destept. Poate se mai trezesc cativa sa faca pe ''smecherii'' cu tine. Mai sunt unii rasisti dar aia nu prea au ce cauta la licee de rang asa inalt, decat la cele mai ''joase''. :d

| MarrinnKa explică (pentru anonim_4396):

Mm dar tu unde inveti? de fapt cauta-ma pe facebook..Marina Avram

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarrinnKa):

Scuze ca raspund asa greu, dar abia acum am ajuns acasa. Dupa 10 zile de stat in casa din cauza rubeolei nu am mai rezistat laughing
Eu invat la c.a.rosetti, un liceu teoretic, are 3 profiluri (real, uman si filologie). E de rang mediu, sa zic asa.
Am venit aici ca mai trebuia sa vina un prieten dar nu a fost admis, dar tot sunt fericit ca am scapat de iadul din generala.
Nu am facebook. :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarrinnKa):

Da. nu poti sa zici ca e slab. Uite niste medii de admitere din anii trecuti.
http://www.madgearu.ro/examene/medii_de_admitere.html