| ela_2944 a întrebat:

Buna sunt ela! si vreau sa ma bronzez foarte repede.(ps nu am pielea alba ca branza). ce sa fac?
fundita:X

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește creme de protecție solară UVA/UVB, factor 50, expunerea la soare să fie dimeneața și/sau seara (exclus în orele 11.00-17.00 h) și în 3-4 zile te-ai bronzat.
Pa, pa.

| LoveForShania a răspuns:

Ia-ti un prosop si o prietena cu tine, si du-te undeva la iarba verde in apropiere sau daca ai curte sau are o prietena de a ta pune un prosop pe iarba din curte, daca are. Si stai doua ore.happy Dar da-te si cu crema sa nu te inrosesti.
Sau daca poti, du-te la solarwinking 15 minute. :p
Succes!

| Mayyyyyy a răspuns:

Ela stai in soare foarte mult! si poarta maieuri cu spatele gol!

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna.
Ai putea sa folosesti ulei de masline, sa te dai cu bere cand faci plaja, sa stai langa apa in timp ce te bronzezi sau chiar in apa.Eu astea le stiu.

| oAnna a răspuns:

Ela, daca mergi la mare/piscina si stai uda in Soare, si te uzi iar dupa ce te usuci... Apa atrage mai repede razele solare.

| Denisa_3303 a răspuns:

Plaja; incearca sa folosesti inainte de plaja un accelerator pentru bronz(crema). Gasesti in magazine.Du-te la strand sau la plaja si stai mai mult timp.Succes :*

| S0b3 a răspuns:

Sa te duci la solarwinking